TLE9954QSW40-33
Content could not be loaded
TLE9954QSW40-33
TLE9954QSW40-33
商品详情
  • GPIO
    8
  • Motor Driver
    3-phase bridge driver
  • Power Stage
    MOSFETs
  • RAM
    6 kByte
  • SD-ADC
    No
  • 供电电压 范围
    5.5 V 至 29 V
  • 温度 范围
    -40 °C 至 175 °C
  • 温度
    - 40°C - 175°C
  • 目前计划的可用性至少到
    2038
  • 系列
    MOTIX™ motor control SiPs
  • 频率
    40 MHz
OPN
TLE9954QSW4033AUMA1
产品状态 coming soon
英飞凌封装名称 PG-LIQFN-58
封装名 N/A
包装尺寸 2000
包装类型 TAPE & REEL
湿度 3
无卤素 Yes
符合RoHS标准 Yes
Infineon stock last updated:
产品状态 coming soon
封装名 -
包装类型 TAPE & REEL
湿度 3
符合 RoHS 标准
The TLE9954QSW40-33, System-in-Package, combines the TLE9954EQW40 with 6 OptiMOS™ 7 MOSFETs, delivering a compact, highly integrated solution for automotive BLDC pumps and seats. It offers 40% space savings, enhanced EMC performance, and enables very fast switching rate compared to discrete solutions—all without compromising EMC. Ideal for BLDC automotive applications up to 150W, it ensures efficiency and reliability in a custom-made QFN package.
特性
  • 32-bit Arm® Cortex®-M23 core, 40 MHz
  • Single power supply from 5.5 V to 29 V
  • On-chip clock generation
  • 72 KB Flash, 6 KB RAM, EEPROM emulation
  • LIN with protocol support (LINUART)
  • High voltage monitoring pin (MON)
  • Fast synchronous communication (SSC)
  • Three-phase bridge driver (BDRV)
  • Integrated B6 OptiMOS™-7 NFETs
  • Low-side shunt current sense amplifier
  • Fast 12-bit ADC up to 16 inputs
  • Temperature range: -40°C to 175°C
  • LIQFN-58-1 package
产品优势
  • 40% PCB space saving (vs. discrete)